Výlet na Říp - 2023

Hlavní část výpravy, která se na cestu vydala po ránu vlakem z Prahy, vyrazila po 10 h po klasické trase z Roudnice nad Labem. Se zastávkami na Kratochvílově vyhlídce a po občerstvení na Štípárně ve Vescích dorazila na vrchol Řípu po 13 hodině. Zde se setkala s dalšími účastníky, kteří dorazili z jiných směrů. V rámci setkání jsme projednali Zprávu o činnosti spolku v roce 2022 a aktuální záležitosti naší činnosti. Koncem března bude ve Valdštejnské jízdárně zahájena výstava Josefa Mánesa, jejíž spoluautorkou je naše členka Mgr. Markéta Dlábková. Zmínili jsme i spolupráci s muzeem v Bechyni a záměr navštívit Klingerovu vilu v Novém Městě pod Smrkem s výzdobou od Adolfa Liebschera. Na závěr proběhlo tradiční fotografování před rotundou sv. Jiří.

Část účastníků ještě sestoupila do Ctiněvsi, kde navštívila místní minipivovar. I když podmínky nebyli úplně optimální (bylo slunečno, ale značně větrno), zaznamenali jsme účast 42 členů a příznivců našeho spolku; akci jsme tak mohli uznat za zdařilou.