167. výročí narození Adolfa Liebschera – 10. března 2024

V předvečer 167. výročí narození malíře Adolfa Liebschera jsme si připomněli jeho památku u jeho hrobu na Vyšehradském hřbitově.

Na vzpomínkovou akci navazovala Valná hromada v restauraci Na Břežance, na které jsme zvolili nový výbor spolku (v původním složení) a projednali náměty na činnost spolku v letošním roce. Po určitých odkladech plánujeme navštívit tzv. Klingerovu vilu v Novém Městě pod Smrkem, kde je nedávno zrestaurovaná nástropní malba ve schodišťové hale od Adolfa Liebschera. Taky bychom rádi iniciovali zpracování (patrně studentské) práce, která by podrobněji zmapovala život a tvorbu malíře Karla Liebschera. Dosud jsou k dispozici pouze stručné statě v encyklopediích umění nebo dílčí práce omezující se na určitou oblast tvorby nebo región, např. katalogy z výstav v regionálních galérií.